Kreativní jazyková dílna

Rádi lepíte a stříháte? Jste tvořiví?

Nebo naopak tvořiví vůbec  nejste, ale situace si to občas žádá? Třeba při práci s dětmi?

Během Kreativní jazykové dílny se seznámíte s různými výtvarnými technikami používanými v jazykové výuce:  myšlenkové mapy, skečnoutink, koláže a lamino. Osvojíme si pojmy jako lapbook nebo scrapbook. Všechny  postupy si ukážeme prakticky a povíme si také, proč u některých lidí fungují a u jiných těžce narazíte. Kreativní jazyková dílna je určena jak studentům, tak učitelům.

kdy: 26.1. (10-16)

kde: Mečislavova 7, Praha 4, Nusle (mapa)

cena: 1450 Kč

Maximální kapacita je osm lidí.

→→→PŘIHLÁŠKY ZDE

Podíváme se i na dvě „speciální“ techniky z Jazykového koutku: výrobu recyklovaných učebnic a sešitů Creative Books a slovníčky z katalogu IKEA. V případě zájmu si ukážeme také výrobu jednoduché stolní hry.

Řekneme si také, jaké techniky si jazykoví studenti i učitelé mohou vypůjčit „odjinud“. Řeč je o například o nástěnkách vision board  z oblasti osobnostní rozvoje nebo o práci s deníky.

Na místě bude k dispozici množství materiálu (papír, razítka, pohlednice), ale jakýkoliv další materiál je vítán!!! Zejména se vám bude hodit cokoliv z vaší jazykové oblasti – klidně i staré noviny nebo jízdenky. K dispozici je také tiskárna a kopírka.

Na místě bude také dostatek občerstvení, dobrot, čaje i kávy. Akce nemá úplně oficiální konec, protože kreativita se nedá uspěchat 🙂 Moje moudra a teorie jsou tak na hodinu a pak je to na nás, jaká bude nálada a jak nás to bude bavit, ale počítala bych do osmi určitě.

Pokud jde o vyrábění samotné, naším cílem je vyrobit ten večer jednu studijní pomůcku, někdo možná stihne i dvě. S pomocí předem připravených šablon, které můžete využít, ale nemusíte, to zvládne i ten, kdo si nevěří a za moc kreativního se nepovažuje. Na všechny ostatní pomůcky si odnesete nápad, návod a můžete experimentovat doma.

PŘIHLÁŠKY ZDE

vložil/a | rubrika: ,

Jazykový zpravodaj

Baví vás jazyky stejně jako mě? Líbí se vám články v Jazykovém koutku? Pokud zadáte svoji e-mailovou adresu, můžeme zůstat v kontaktu a já vám vždy jednou týdně pošlu novinky ze světa jazyků – nové články na blogu, jazykové zajímavosti nebo tipy na zábavnější a efektivnější učení. Také se dozvíte o akcích, které nezveřejňuji na webu.