Co číst, když je vám zima v Čechách dlouhá

Člověk nemusí být zrovna snílek nebo nějaký nespokojenec, aby se občas zamyslel nad tou nespravedlností – totiž nad nekonečně dlouhou a tmavou zimou, která je pro naše zeměpisné šířky docela normální (tak co se pořád divíme?). Takže moje nové heslo zní:

Přežij zimu s dobrou knihou!

Dům u moře/ La casa al mare

Sborník povídek v italském a českém jazyce.

Růžové moře

Romantický příběh z Toskánska z pera české herečky, která touto svojí prvotinou celkem překvapila. Nečekejte zamilovaný kýč, ale spíš psychologicky laděnou knížku. To vše v italských kulisách.

Tipy na knihy v italštině najdete zde.

Dům v Bretani

Autorka knihy se po padesátce odstěhuje do Francie, zamiluje se a koupí usedlost v Bretani.

Tipy na knihy ve francouzštině najdete zde.

Sonjin deník

Čerstvá maturantka Sonja poznává svět, jako delegátka pracuje v Tunisku, v Egyptě nebo v Dominikánské republice, aby se nakonec zamilovala a zakotvila na řeckém ostrově Korfu.

Více knih o Řecku a o Řecích najdete zde.

Trocha českého nadhledu

Moře a pláž

K moři

První kniha je soubor povídek známých českých autorů (například Rudiš, Urban, Nellis). Druhá kniha je prvotina Petry Soukupové. Obě ale spojuje zvláštní, ne zrovna idylická atmosféra českých dovolených. Oběma knihám je také společné to, že je to perfektní způsob, jak se vrátit nohama na zem po té záplavě romantické literatury, kterou jsem tu doporučila.

 

vložil/a | rubrika: ,

Jazykový zpravodaj

Baví vás jazyky stejně jako mě? Líbí se vám články v Jazykovém koutku? Pokud zadáte svoji e-mailovou adresu, můžeme zůstat v kontaktu a já vám vždy jednou týdně pošlu novinky ze světa jazyků – nové články na blogu, jazykové zajímavosti nebo tipy na zábavnější a efektivnější učení. Také se dozvíte o akcích, které nezveřejňuji na webu.