Inspirativní osobní značky v jazykových službách

Co je to osobní značka? Osobní značka vzniká tam, kde ve svém oboru dosáhnete určité dokonalosti a ještě umíte svému konání dát nějaký přesah. Jste výjimeční a umíte o tom psát, mluvit, umíte svoji myšlenku šířit. Ať už svoji osobní značku budujete nebo ne, není na škodu mrknout se na zajímavé projekty kolegů.

Moje osobní hitparáda osobních značek v jazykových službách

Takže jaké jsou podle mého názoru nejlepší brandy v jazykových službách, to znamená v jazykovém vzdělávání, výuce, překladech, tlumočení? Do „poznávacího znamení“ shrnuju to, čím je pro mě práce těchto lidí výjimečná, jaká je ta přidaná hodnota, která je odlišuje od jejich kolegů (a že je nás v tomhle rybníčku požehnaně :-))

Nina Hanáková

nina hanáková

Nina, která působí v Brně, je autorkou projektu English Without Books. Její blog čtou jak studenti angličtiny, tak lektoři. Zaměřuje se na zážitkovou angličtinu bez učebnic, cílovou skupinou jsou převážně ženy.

Poznávací znamení: kurzy angličtiny namíchané s osobnostním rozvojem, vyladěný internetový marketing – videa, vizuálně přitažlivý web

Bronislav Sobotka

brona sobotka

Zase Brňák. Skoro se zdá, že mimo Prahu je pro kreativní nátury na volné noze větší vyžití. Broňa Sobotka však není klasický volnonožec, protože také učí na gymnáziu. Kromě toho ale pořádá kurzy angličtiny na základě zážitkové pedagogiky – například anglické víkendy plné her (a pohybu), při kterých se smí mluvit jen anglicky.

Poznávací znamení: Naprosto nezaměnitelný styl (zkuste například tohle video)

Mirek Pošta

Titulkujeme profesiona´lne¡_final

A měníme směr od výuky k jiným typům jazykových služeb. Mirek Pošta je překladatel z angličtiny a švédštiny. Kromě toho stojí za nakladatelstvím Apostrof, kde najdete (kromě mnoha jiných titulů) odborné knihy pro překladatele. Píše TranslatoBlog, kde najdou překladatelé užitečné profesní informace.

Poznávací znamení: expert na titulkování, nakladatelská práce

Dita Vořechovská

jarmark3

Řecký koutek, za kterým stojí Dita Vořechovská, je mezi všemi zájemci o Řecko a řečtinu jasnou jedničkou. Výhled z učebny na Pražský hrad je malým bonusem. Web Dity Vořechovské a její komplexní přístup může být inspirací pro jakéhokoliv jazykáře. Na fotografii je ukázka knih, které Dita dováží z Řecka a které je možné objednat na jejím webu.

Poznávací znamení: letní kurzy v Řecku, taky příprava na zkoušky a akademická zkušenost – takže důvěryhodnost na sto procent.

Jitka Sedlářová

Jitka Sedlářová stojí za projektem Francie na dosah, pořádá jazykové kurzy a zájezdy do Francie.

Poznávací znamení: spojení francouzštiny a jógy – originální

 

 

Víte o někom dalším?

Pokud víte o nějaké zajímavém jazykovém projektu, který mi unikl, budu moc ráda, pokud mi napíšete.

 

vložil/a | rubrika:

Jazykový zpravodaj

Baví vás jazyky stejně jako mě? Líbí se vám články v Jazykovém koutku? Pokud zadáte svoji e-mailovou adresu, můžeme zůstat v kontaktu a já vám vždy jednou týdně pošlu novinky ze světa jazyků – nové články na blogu, jazykové zajímavosti nebo tipy na zábavnější a efektivnější učení. Také se dozvíte o akcích, které nezveřejňuji na webu.