Uplatnění absolventa FF UK na trhu práce

V zimním semestru organizuji na FF UK cyklus přednášek o uplatnění absolventů FF UK. Myšlenka je jednoduchá: Zveme zajímavé hosty z praxe, kteří mluví o svém oboru. Všechny přednášky jsou otevřeny veřejnosti. Všechny se také konají v Hybernské 3 – Šporkův palác, místnost H303 neboli „půda“

Scházíme se vždy v úterý v 15 50. Tak mrkněte do programu a vyberte si, co vás zajímá 🙂 V přednášce  (15 50 – 17 20) má slovo především náš host, seminář  (17 30 – 19) je věnován diskusi.

31.10. Jak najít práci v cestovním ruchu (PhDr. Jolana Myslivcová, majitelka agentury Tyrkys a místopředsedkyně představenstva Asociace cestovních kanceláří)

7.11. Tlumočení nebo překlad? (Miroslav Pošta, překladatel z angličtiny, švédštiny, chorvatštiny a autor knih Titulkujeme profesionálně a Technologie ve službách překladatele)

14.11. Literární překlad (Viktor Janiš, překladatel z angličtiny, cena Jiřího Levého, ocenění Nejlepší překladatel roku a řada dalších)

21.11. Co obnáší práce v korporaci? (tým personalistů ze společnosti Accenture)

28.11. Jak obstát na volné noze – jako lektor, překladatel nebo tlumočník (Lucie Gramelová)

5.12. Jak se stát soudním tlumočníkem (Mgr. Catherine van den Brinková Štifterová)

12.12. Jak se hledá práce? Od životopisu až po pohovor (Karolína Harries, kariérová koučka)

19.12. Travelhacking (Petr Novák, TravelBible)

 

vložil/a | rubrika: ,

Jazykový zpravodaj

Baví vás jazyky stejně jako mě? Líbí se vám články v Jazykovém koutku? Pokud zadáte svoji e-mailovou adresu, můžeme zůstat v kontaktu a já vám vždy jednou týdně pošlu novinky ze světa jazyků – nové články na blogu, jazykové zajímavosti nebo tipy na zábavnější a efektivnější učení. Také se dozvíte o akcích, které nezveřejňuji na webu.