5 tipů na vánoční dárek pro řečtináře a milovníky Řecka

Máte v rodině někoho, kdo se učí řecky? Nebo prostě jen vaši rodiče každý rok do Řecka rádi jezdí, jsou tam moc spokojeni a rádi se tam vrací? Tak dneska si dovolím malou odbočku od jazyků. Pojďme se podívat, jak nejlépe obdarovat grekofila.

Je libo retsinu? 

Jako první se nabízí nějaká ta dobrota, olivy, vínečko – není toho málo, co se dá u nás koupit. Tyhle produkty nikdy nezklamou. Určitě doporučuju řecký obchůdek Bakaliko (řecky to znamená „hokynářství, obchod se smíšeným zbožím“). Pokud však chcete být trochu originálnější, mrkněte například na tuhle krétskou keramiku.

Pro odvážné

Máte rádi tanec? Nebo je tanec naopak něco, co vám nejde, ale chtěli byste to překonat? Na stránkách Řecké tance Marthy a Teny Elefteriadu si můžete vybrat od řeckých večerů na Lávce, přes pravidelné kurzy až po pobyt s řeckými tanci na ostrově Karpathos.

Učit se, učit se, učit se

Cože? Vy se ještě neučíte řecky? Velká chyba! Je škoda nemít alespoň základy řečtiny, pokud člověk do Řecka pravidelně jezdí. Učebnici pro začátečníky – Pojďme si povídat řecky – můžete objednat zde. Pokud už však máte kolem sebe trochu pokročilého řečtináře, určitě bych mu koupila krásnou cvičebnici slovní zásoby Lipon, ti les? (lze objednat na tomto odkaze).

Nechcete se učit řecky?

Pak určitě nezklamou tyto dvě knihy, na které jsem náhodou narazila ve vinohradském knihkupectví Book Therapy.

Veselé Vánoce (Καλά Χριστούγεννα) vám přeje Lucka Gramelová 🙂

 

vložil/a | rubrika: , , ,

Jazykový zpravodaj

Baví vás jazyky stejně jako mě? Líbí se vám články v Jazykovém koutku? Pokud zadáte svoji e-mailovou adresu, můžeme zůstat v kontaktu a já vám vždy jednou týdně pošlu novinky ze světa jazyků – nové články na blogu, jazykové zajímavosti nebo tipy na zábavnější a efektivnější učení. Také se dozvíte o akcích, které nezveřejňuji na webu.