Jazykový koutek v roce 2017

Co jste nejvíc četli v roce 2017? 

1. Jaké jazyky se učit?

2. Deset slov s tak trochu divnou etymologií

3. Chystáte se začít s řečtinou? 

4. Příjmení v evropských jazycích a jejich původ

5. Kde si pokecat cizím jazykem?

6. Deset celkem dost neotřelých tipů, jak na cizí jazyky

7. Kdo je polyglot a jak se jí stát

8. Jak se stát lektorem

9. Jakou inteligencí jste nadáni a jak Vám to může pomoci při studiu cizích jazyků

10. Deset zásad, které vám pomohou naučit se cizí jazyk co nejrychleji

Kdybych ale soudila podle toho, které články vyvolaly nejvíc mailů, komentářů mých přátel a studentů, ale také reakcí na Facebooku, tak určitě vedou tyhle dva články: 

Jak udržovat jazyky po třicítce

Jak vedu svoje děti k jazykům

Z mých článků pro jazykové volnonožce určitě nejvíc zaujal článek Agenturní práce versus vlastní zakázky.

A další novinky? 

Tento rok jsem začala spolupracovat s Městskou knihovnou v Praze, celkem se uskutečnilo pět velkých přednášek. Zkusila jsem celodenní kurzy a daří se jim.  S kolegy jsme začali pořádat pracovní setkání s názvem Setkání jazykových volnonožců. Vyšla kniha Jak vyzrát na cizí jazyky. Celkem bylo za rok 2017 97 nových příspěvků – kromě mě přispělo také deset mých kolegů: Mirka Smíšková, Nina Hanáková, Láďa Vorel, Mirek Pošta, Jitka Pourová, Václav Kříž, Eliška Luhanová, Michaela Kunešová, Magda Malá a Monika Mattasová. Novinkou tohoto roku také bylo několik seriálů: Učíme se portugalsky s písničkami, Letní seriál o chorvatštině a Fotoseriály s nápisy. Na Vánoční jarmark dorazilo kolem tří set lidí.

vložil/a | rubrika:

Jazykový zpravodaj

Baví vás jazyky stejně jako mě? Líbí se vám články v Jazykovém koutku? Pokud zadáte svoji e-mailovou adresu, můžeme zůstat v kontaktu a já vám vždy jednou týdně pošlu novinky ze světa jazyků – nové články na blogu, jazykové zajímavosti nebo tipy na zábavnější a efektivnější učení. Také se dozvíte o akcích, které nezveřejňuji na webu.