Najdete nás v Nuslích

V květnu tomu bude přesně deset let, co vznikl Jazykový koutek. Byla jsem na mateřské a přišlo mi líto psát si o jazycích do šuplíku. Chtěla jsem to, co napíšu, sdílet s dalšími lidmi, kteří se zajímají o jazyky. 

K desátým narozeninám Jazykového koutku jsem si nenadělila nic víc, nic míň než vlastní místo – místo, kde se můžeme všichni setkávat nad kávou a povídat si o jazycích, kde můžu pořádat svoje kurzy a kde si budete moci prohlédnout knihy moje i mých kolegů.

 

S radostí vám představuji svoji novou učebnu. Od května 2018 se moje kurzy konají na adrese Mečislavova 7, Nusle. Stačilo pár dní a je ze mě nuselský patriot, i ta trať v dálce mi připadá romantická. Náměstí bratří Synků mi teď připomíná Paříž! Jak málo stačí ke štěstí 🙂

 

Termíny kurzů květen – červen

MAPA

Tipy na výlety po okolí

Abych vás nalákala ještě víc, připravila jsem pro vás několik tipů na místa, která jsou, co by kamenem dohodil. 

  1. Komunitní zahrada v Mečislavově ulici
  2. Fantastická cukrárna přímo na náměstí Bratří Synků
  3. Výdejna ZOOTu (taky na Synkáči)
  4. A nejlepší bezlepková pekárna v Praze – Svět bez lepku

Tak tenhle poklad jsem objevila jen pár kroků od svojí nové kanceláře – komunitní zahrada v Mečislavově ulici, vnitroblok ve staré nuselské zástavbě. Pokud taky patříte mezi milovníky všelijakých pražských zákoutí, nesmíte to tady minout. Na Facebooku najdete zahradu jako Vnitroblok Mečislavova.

Tuhle cukrárnu možná vídáte z tramvaje (a že jich náměstím neprojíždí málo). Jejich specialita je domácí zmrzlina (Baštova zmrzlina). Já ale na zmrzlinu moc nejsem, takže tu ochutnávám postupně všechno ostatní – domácí dorty, tiramisu, horkou čokoládu. Vzadu za domečkem je prosklená zahrádka – to jen pro jistotu, kdybyste ji přehlédli.

 

 

 

 

 

vložil/a | rubrika:

Jazykový zpravodaj

Baví vás jazyky stejně jako mě? Líbí se vám články v Jazykovém koutku? Pokud zadáte svoji e-mailovou adresu, můžeme zůstat v kontaktu a já vám vždy jednou týdně pošlu novinky ze světa jazyků – nové články na blogu, jazykové zajímavosti nebo tipy na zábavnější a efektivnější učení. Také se dozvíte o akcích, které nezveřejňuji na webu.