Řečtina – kde studovat na internetu

Ještě nejste členy mé virtuální třídy Řečtina začátečníci na Quizletu? Je čas to napravit, protože učení slovíček je s Quizletem je opravdu velmi rychlé.

Stáhněte si poslechy k základním tématům jako je návštěva lékaře nebo cestování a nakupování. Na německých stránkách GoetheVerlag (nebojte se, mluví anglicky a posléze i česky) najdete řecké poslechy k stovce témat.

Nevíte, jak se co vyslovuje a chcete si poslechnout víc rodilých mluvčí a porovnat je? Na stránce Forvo najdete několik tisíc řeckých slov vyslovených rodilými mluvčími.

Učíte se rádi formou hry? Zkuste Duolingo – připravte se ale, že řečtinu tu zatím najdete pouze přes angličtinu.

Jste na sociálních sítích jako doma? Staňte se členy studijní skupiny Řecko a řečtina

Posloucháte rádi rádio? Moje oblíbené je soluňské Κοσμοράδιο – kombinace řecké hudby, krátké zprávy, pořady spíš odlehčené (žádné politické debaty tu nečekejte). Stačí kliknout na listen live a máte doma kousek Řecka.

Rádi poznáváte různé koutky Řecka? Od zapadlých horských vesniček až po malebné ostrovy? Mrkněte na 60 λεπτά Ελλάδα (něco jako Řecko v šedesáti minutách). Každý díl je o jiném regionu Řecka, obsahuje také rozhovory s místními umělci, s rybáři, hoteliéry apod. 

Baví Vás číst o řečtině? CO takhle zkusit nějaký blog? Ἡλληνιστεύκοντος je blog o řečtině staré i moderní. Je však celý v angličtině a spíš lingvisticky pojatý. I love linguistics je méně odborný a spíš populárně naučný blog o různých jazycích. 

A už jste se dívali, co máme o řečtině v Jazykovém koutku

Zajímá Vás stará řečtina?

Tady můžete mrknout na časování mnoha starořeckých sloves: Verbix

vložil/a | rubrika:

Jazykový zpravodaj

Baví vás jazyky stejně jako mě? Líbí se vám články v Jazykovém koutku? Pokud zadáte svoji e-mailovou adresu, můžeme zůstat v kontaktu a já vám vždy jednou týdně pošlu novinky ze světa jazyků – nové články na blogu, jazykové zajímavosti nebo tipy na zábavnější a efektivnější učení. Také se dozvíte o akcích, které nezveřejňuji na webu.